Firmadan Nasıl Araç Kiralanır ?

Güvenilir Firma Bulmak

Araç kiralama işlemine karar verdiniz ve öncelikli olarak kendinize araç kiralama firması bulmalısınız. Bunun için internet üzerinde biraz araştırma yapmakta fayda vardır. Türkiye’de ve dünyada markası bilinen kurumsal firmalar önceliğiniz olsun. Bunların içerisinde araç kiralama firmalarının fiyatlarını karşılaştıran siteler / firmalar da mutlaka bulunsun.

Kiralama Koşullarını İncelemek

Daha sonra kiralama koşullarına bakınız. Bu koşulları sizin kiralamak istediğiniz araç grubuna göre değişir, lütfen bunu unutmayınız. En basit şekliyle kiralama koşullarını belirleyen noktalar şunlardır;

1.     Ehliyet: Genelde en kaliteli firmalar ekonomik grup araç kiralama işlemi için en az 2 yıllık ehliyet isterler. Gerçekten en kurumsal olanları ise 1 gün bile eksik ehliyet yaşını kabul etmezler

2.     Yaş: Yine ekonomik bir araç için en az 21 veya 22 yaşını doldurmuş olmanızı isteyeceklerdir.

3.     Rent A Car Kaskosu: Firmanın araçlarında rent a car kaskosu olup olmadığını sorgulayın. Rent a car kaskosu olmayan firmalardan uzak durun.

Sizin İhtiyacınızı Karşılayacak Aracı Belirlemek

Kiralama amacınıza uygun olacak bir araç seçimi yapmanız gerekmektedir. Bununla birlikte yakıt ve vites seçimlerine dikkat ediniz. Büyük valiz sayınız 1, araç içinde yolculuk edecek kişi sayısı az ise, ekonomik sınıfta bir araç işinizi görecektir. Ancak yolculuğunuz uzun, bagaj sayınız fazla olacak ise, mümkünse orta segment ve geniş bir araç tercih etmeniz sizin avantajınıza olacaktır.

Yukarıda belirttiğimiz 3 ana başlık, güvenilir bir firmadan araç seçimi yapmak ile ilgiliydi. Şimdi işi biraz abartıp bu güvenilir firmalardan nasıl uygun fiyata araç kiralarız yöntemine bakalım. Bu konuda fiyat karşılaştırma sitelerine mutlaka yeniden göz atınız.

Fiyat Listesini İncelemek

Aracımızı ve kiralama tarihimizi belirledik, şimdi sıra geldi fiyat analizi yapmaya. Fiyatlandırma anlamında sizin kiralama talebinize en uygun olan firmaları sıralayınız. Size fiyat anlamında net olan firmaları seçin. Araç kiralama firmalarının fiyatları, sezonlara bağlı olarak değişir. Kolay bir şekilde fiyatlarına ulaşma imkânınız olan firmalara öncelik verin. Sezon fiyatlarının avantajlarını yakalayabiliyorsanız ona göre işlem yapma önceliğiniz olsun.

 

İlgili Yazılar

Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edilm...

Kiralama İçin Araç Seçimi